ASR, ESP, DSC, ESC

Uzziniet vairāk par sistēmām (ASR, ESP, DSC, ESC):

Auto salons honda

ASR (Antriebs-Schlupf-Regelung) sistēma kontrolē velkošo riteņu izbuksēšanu, neļauj tiem sākt slīdēt ātruma uzņemšanas laikā. Kad pārāk liela griezes momenta dēļ izslīd vienas vai abi velkošie riteņi, ASR ietekmē motora vadības sistēmas un samazina motora griezes momentu.

Saņemot informāciju no ABS sensoriem par velkošo riteņu griešanās ātrumu, ASR vadības bloks salīdzina saņemtos signālus un, ja rodas atšķirības starp velkošo un velkamo riteņu griešanās ātrumiem, tā caur vadības sistēmu sāk ietekmēt motoru, samazinot tā griešanās momentu. Vispirms ASR kavē degmaisījuma aizdegšanās momentu motora cilindros. Ja ar to nepietiek, ASR caur motora vadības bloku sāk vadīt degvielas iesmidzināšanas sistēmu.
Atkarībā no tā, kāda ir saikne starp akseleratora pedāļa un degvielas padošanas sistēmu (mehāniska vai elektroniska), motora vadības bloks vai nu izslēdz pa vienam degvielas iesmidzinātājam, vai maina droseles vārsta atvēršanas leņķi. Tajā laikā griezes moments velkošajos riteņos samazinās līdz optimālam lielumam, un automašīna izkustas no vietas vai sāk griezties ātrāk neizbuksējot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.