Cik ilgi kalpo riepas?

riepas

Riepu kalpošanas ilgums tiek noteikts pēc šķiedru kategorijas (PR). Augstāks PR numurs norāda lielāku riepas pieļaujamo slodzes diapazonu. Līdzīgs termins ir arī riepas šķiedru slāņi. Laikā, kad kā kordu materiāls tika lietota kokvilna, bija norādīts patiesais riepas šķiedru slāņu skaits. Tomēr riepas šķiedru slāņu skaits ir dramatiski samazinājies, jo ir parādījušies tādi kordu materiāli, kā augstas izturības zīds, neilons un poliesteris. Klienti, kas bija pieraduši lietot riepas ar lielu daudzumu riepas šķiedru slāņiem saprata, ka šo slāņu skaits ir samazinājies, jo ir izstrādāti augstas izturības kordu materiāli. Klienti sāka uzdot jautājumus cik slāņi vecā kokvilnas materiāla atbilst vienam slānim jaunā materiāla. Lai atbildētu uz šo jautājumu tika sāktas lietot šķiedru kategorijas (PR). Tātad 6-PR nenozīmē, ka riepām patiesi ir 6 riepas šķiedru slāņi, šī kategorija norāda, ka riepas saglabā tādu pašu izturību it kā tai būtu 6 riepas šķiedru slāņi.

ŠĶIEDRU KATEGORIJAS

Piemēram, šķiedru kategorijas(PR) var attēlot, kā 6-PR vai, kā alfabēta burtu ‘C’ slodžu diapazonā.

RIEPU IZMĒRU APZĪMĒJUMI

Iepriekš riepu izmēru apzīmēšanai tika lietotas metriskās, burtu un ciparu kā arī skaitļu metodes, bet mūsdienās tās ir aizvietotas ar ISO (Starptautiskā Standartu Organizācija) metodi.

Slodzes indeksi

Slodzes indekss – raksturo pieļaujamo riepas noslodzi. Katram slodzes indeksam pēc tabulas var atrast riepas pieļaujamo noslodzi pie noteikta gaisa spiediena riepā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.