Kas ir apdrošināšana

Apdrošināšana ir balstīta uz jebkāda riska iespējām, vienalga ar ko tās saistītas, bet katra kompānija izvērtē visus iespējamos riskus, kas saistīti ar konkrētās lietas vai ķermeņa apdrošināšanu. Ja cilvēks grib apdrošināt automašīnu, tad apdrošināšanas kompānija vispirms izvērtē automašīnas vecumu, tās parametrus un vērtē arī to, kādā stāvoklī ir automašīna. Ja automašīna ir salīdzinoši veca un ar kādiem defektiem, tad apdrošināšanas izmaksas būs dārgākas, nekā ja apdrošinātu jaunu mašīnu, jo  apdrošinot faktiski vai reāli tikko iegādātu automašīnu, tad esošais risks ir salīdzinoši mazāks.

Tas skaidrojams ar to, ka šī vecā automašīna ir bīstamāka nekā jauna, jo tai ir sava veidi defekti un noskrējiens, kuru parametru dēļ apdrošināšanas kompānija uzskata šo automašīnu par salīdzinoši bīstamu, tādējādi ar lielāku risku izraisīt vai iesaistīties avārijas situācijā.

Tieši tas pats ir attiecināms uz mājām un citiem nekustamiem īpašumiem. Vispirms apdrošinātāji iepazīstas ar ēkas projektu, kad ēka vai māja celta, apskata to stāvokli un tad nosaka vai māja ir tieši tāda un vai tā atbilst projektam. Jo vecāka māja jo iespējams lielāki riski, bet protams ne vienmēr! Visbūtiskākais ir tas, ka apdrošinātāji izvērtē arī mājas novietojumu, lai konkrētos gadījumos māja nav pakļauta tiešam ugunsgrēkam vai plūdiem, kas nelaimes gadījuma rezultātā liktu apdrošinātajiem izmaksāt prāvas naudas summas cilvēkam, kurš apdrošinājis šo īpašumu. Līdz ar to šis bizness ir ļoti nopietns, jo ir jāizvērtē katrs ēkas stūrītis. Pat atrodot sēnīti vai puvi, apdrošināšana izmaksas palielināsies, jo tas viss palielina risku, ka pēc kāda laika šī pati sēnīte vai puve izplatīsies tālāk, tādējādi apdrošināšanas izmaksas būs krietni lielākas, nekā ja māja tīra, bez bojājumiem utt.

Lieki piebilst, ka katrs apdrošināšanas gadījums tiek izvērtēts atsevišķi. Vienalga vai tā ir automašīna vai milzīgs nekustamais īpašums, vai cilvēka ķermeņa daļa, katrs gadījums ir īpašs, līdz ar to apdrošināšanas kompānijas dara visu iespējamo, lai pasargātu sevi no papildus izmaksām, tāpēc katra lieta tiek izskatīta ar lielu uzmanību!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.