Riepas

Iedalījums atkarībā no gadalaika.

auto

VASARAS RIEPAS

Kā riepa, kas paredzēta braukšanai sezonās, kad nav sniega (pavasaris, vasara, rudens), tā ir izveidota klusai, līdzenai braukšanai, kā arī drošai auto vadīšanai pārvietojoties ar lielu ātrumu.

VISSEZONU RIEPAS

Izstrādātas, lai atvieglotu riepu nomaiņu no vasaras uz ziemas riepām reģionos ar īsu sniega periodu. Vissezonu riepām ir vairāk protektoru iegriezumi nekā vasaras riepām.

ZIEMAS RIEPAS

Parastās ziemas riepas

Ziemas riepas tiek plaši lietotas vieglajām automašīnām, vieglajām kravas automašīnām, kravas automašīnām un autobusiem. Ziemas riepas parasti tiek lietotas reģionos, kur ziemās ir daudz sniega nokrišņi. Vispārīgi, ziemas riepu protektors ir sadalīts mazos blokos, lai maksimizētu braukšanas izpildījumu. Ziemas riepas nodrošina labu automašīnas vadīšanu un ir veidotas tā, lai tām būtu augsts bremzēšanas spēks un vilcējspēks sniegā.

Ziemas riepas ar radzēm

Ziemas riepas darbojas labāk nekā vasaras riepas uz ap- ledojušiem ceļiem, tomēr tās pietiekoši nenodrošina vilces un bremzēšanas iespējas, kā arī nepasargā no izslīdēšanas. Lai uzlabotu braukšanas izpildījumu uz apledojušiem ceļiem, ziemas riepās tika iestiprinātas tērauda radzes.

Ziemas riepām ar radzēm ir nepieciešamas sekojošas divas lietas:

  • Radzēm ir jābūt stingri iestiprinātām protektorā, un tās ne- drīkst bojāt protektoru
  • Radzēm no protektora virsmas ir jāizvirzās uz āru pieņemamā attālumā
Ziemas riepas bez radzēm

Ziemas riepas ar radzēm labi darbojas uz apledojušiem ceļiem, tomēr radzes bojā ceļus un rada gružus. Šo problēmu iespaidā riepu ar radzēm lietošana katru gadu tiek pārdomāta un vienā brīdī tika radītas ziemas riepas bez radzēm. Kā jau riepu nosaukumā iekļauts, tad riepām nav radžu, bet tomēr šīs riepas ir uzrādījušas ļoti labus braukšanas rādītājus uz slideniem un apledojušiem ceļiem. Salīdzinot ar parastajām ziemas riepām, tad šo riepu rādītāji braukšanai pa sniegu ir uzlaboti gandrīz līdz tādam pašam līmenim kā riepām ar radzēm.

Ziemas riepu darbības pamatprincipi

Kad riepas griežas, sniega balsts rada pretestību, lai tas netiktu izraus no protektora rievas. Šī iegūtā pretestība ir pamatprincips, kas saistīts ar ziemas riepu darbību.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.